W wielu miastach wiosną i latem odbywają się zawody biegowe dla całych rodzin.

Bieganie jako trening rowerzysty

Bieganie, to jeden z najprostszych i najtańszych sportów, jakie możemy uprawiać. Może być też świetnym uzupełnieniem treningów rowerowych. Po odpowiednim przygotowaniu możemy również wziąć udział w zawodach biegowych, których w tym sezonie nie brakuje.

Rowerzysta na trasie zowodów mtb xc

Zawody Północnej Ligii MTB XC: górski rajd na nizinach

Od 2017 roku, każdy entuzjasta mtb, który z jakiś przyczyn nie może wziąć udziału w górskich rajdach, może wystartować w Północnej Lidze MTB XC. Dojazd do mety jest sporym wyzwaniem, ale nie zraża to rowerzystów, wśród których zawody z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem.

Zawodnicy podczas ostatniej, czwartej edycji Maratonu Koronowo

Maraton Koronowo – malowniczy wyścig wzdłuż Zalewu Koronowskiego

Od 2016 roku w Koronowie odbywa się wspaniała impreza rowerowa, która łączy pokolenia. W maratonie, odbywającym się nad Zalewem Koronowskim, wziąć udział mogą zarówno dorośli i dzieci. Event kierowany jest i do doświadczonych kolarzy i do amatorów, którzy uwielbiają nutkę rywalizacji.

Triathloniści płynący po rzece.

Triathlon Bydgoszcz – jak przygotować się do zawodów?

Sezon na zawody rowerowe coraz bliżej. Jedną z bardziej znanych imprez tego typu w naszym regionie jest Triathlon Bydgoszcz organizowany już po raz szósty. Warto powoli zacząć przygotowania do zawodów.

Zawodnicy na stracie w trakcie zawodów Cyklo Szosa

Seria szosowych wyścigów Cyklo Szosa

Artykułem o zawodach rowerowych Cyklo Szosa chce zapoczątkować cykl artykułów dotyczących eventów sportowych w naszym regionie. Podaje najbliższe terminy na 2020 rok oraz podpowiadam jak się do nich przygotować.