Do długiej podróży rowerowej, należy się odpowiednio przygotować kondycyjnie i mentalnie.

Rowerem na długą wyprawę

Na pewno każdy rowerowy freak już się cieszy na nadchodzące wakacje, a wraz z nimi długie podróże rowerowe. Początkujący zapaleńcy mogą nie wiedzieć, że aby cieszyć się swoimi stoma kilometrami dziennie należy się dobrze przygotować. W tym artykule jak odpowiednio przeprowadzić dobry trening aerobowy oraz jak przygotować się mentalnie na letnie łapanie kilometrów.

Miejscowości odwiedzane w czasie przejazdu trasą R10.

Rowerem po wybrzeżu Polski, czyli marzenie trzech chłopaków

Tym razem zapraszam na gościnny wpis Bartosza Mroza z B-bike. Historia o tym jak trzech nastolatków pokonało przeszkody i przejechało na rowerach polskie wybrzeże oraz o tym jak pasja przerodziła się w zawód.

Wiatrak Antoni, jedna z atrakcji Leszna

Szlaki rowerowe Regionu Leszczyńskiego

Do tej pory polecałem trasy rowerowe głównie z naszej okolicy, czyli okolic Bydgoszczy. Jednak w tym roku przy planowaniu wiosenno-letnich podróży natrafiłem na Region Leszczyński, leżący w województwie wielkopolskim i postanowiłem go z całego serca Wam polecić.

wyprawa rowerowa z bikepackingiem

Dlaczego pokochasz bikepacking?

Myśląc o jeździe na rowerze z załadunkiem, większości osób do głowy przychodzą pokaźne sakwy rowerowe, mocowane do bagażnika z tyłu roweru. Nie zawsze jednak jest to wygodne rozwiązanie, coraz mniej rowerów posiada uchwyty na bagażnik. Co ciekawe, bikepacking daje nam możliwość wykorzystania każdego roweru, jako turystycznego.

przewóz roweru samochodem bez bagażnika rowerowego może być problematyczny

Jak przewozić rowery samochodem?

Przewożenie rowerów samochodem, zwłaszcza osobowym może okazać się problematyczne. Zwłaszcza przy ich większej liczbie i dalszym dystansie gdy chcielibyśmy zapoakować coś więcej niż sam rower do bagażnika. W takim wypadku z pomocą przychodzą nam różne typy bagażników na rowery, które możemy łatwo i bezproblemowo zamontować do naszego pojazdu.

trasa rowerowa Bydgoszcz-Koronowo

Gdzie pojechać rowerem na weekend? Trasa Bydgoszcz-Koronowo

Na trasie rowerowej Bydgoszcz-Koronowo można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych. Zalew Koronowski, Bazylika WNM w Koronowie czy dworek Leona Wyczółkowskiego to tylko kilka z nich. Piękne widoki oraz trasa położona z dala od miasta sprawiają, że jest to wspaniała trasa na weekendowy wypad.

Wybierając się w rowerową podróż warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego typu roweru

Podróże na rowerze. Jaki rower wybrać?

Przygotowując się do podróży rowerowej warto na początku zastanowić się jaki typ roweru wybrać. Rowery mtb, crossowe czy trekkinogowe sprawiają, że długie kilometry można pokonać bez większego wysiłku.