Wiatrak Antoni, jedna z atrakcji Leszna

Szlaki rowerowe Regionu Leszczyńskiego

Do tej pory polecałem trasy rowerowe głównie z naszej okolicy, czyli okolic Bydgoszczy. Jednak w tym roku przy planowaniu wiosenno-letnich podróży natrafiłem na Region Leszczyński, leżący w województwie wielkopolskim i postanowiłem go z całego serca Wam polecić.

wyprawa rowerowa z bikepackingiem

Dlaczego pokochasz bikepacking?

Myśląc o jeździe na rowerze z załadunkiem, większości osób do głowy przychodzą pokaźne sakwy rowerowe, mocowane do bagażnika z tyłu roweru. Nie zawsze jednak jest to wygodne rozwiązanie, coraz mniej rowerów posiada uchwyty na bagażnik. Co ciekawe, bikepacking daje nam możliwość wykorzystania każdego roweru, jako turystycznego.

przewóz roweru samochodem bez bagażnika rowerowego może być problematyczny

Jak przewozić rowery samochodem?

Przewożenie rowerów samochodem, zwłaszcza osobowym może okazać się problematyczne. Zwłaszcza przy ich większej liczbie i dalszym dystansie gdy chcielibyśmy zapoakować coś więcej niż sam rower do bagażnika. W takim wypadku z pomocą przychodzą nam różne typy bagażników na rowery, które możemy łatwo i bezproblemowo zamontować do naszego pojazdu.

trasa rowerowa Bydgoszcz-Koronowo

Gdzie pojechać rowerem na weekend? Trasa Bydgoszcz-Koronowo

Na trasie rowerowej Bydgoszcz-Koronowo można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych. Zalew Koronowski, Bazylika WNM w Koronowie czy dworek Leona Wyczółkowskiego to tylko kilka z nich. Piękne widoki oraz trasa położona z dala od miasta sprawiają, że jest to wspaniała trasa na weekendowy wypad.

Wybierając się w rowerową podróż warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego typu roweru

Podróże na rowerze. Jaki rower wybrać?

Przygotowując się do podróży rowerowej warto na początku zastanowić się jaki typ roweru wybrać. Rowery mtb, crossowe czy trekkinogowe sprawiają, że długie kilometry można pokonać bez większego wysiłku.