rower szosowy zaiweszony na hakach na ścianie

Jak przechowywać rower zimą, kiedy brakuje miejsca?

Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, więc wiele osób zastanawia się gdzie przechować swój jednoślad w tym ciężkim dla rowerzystów okresie. W artykule podpowiadam jakie są najlepsze sposoby i podaję kilka kreatywnych tipów na rower w małym mieszkaniu.

warto dobrze zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Zasady bezpieczeństwa i rodzaje zapięć

Dobranie odpowiedniego zabezpieczenia do naszego roweru znacząco ogranicza ryzyko kradzieży. Dobre zapięcie rowerowe pozwoli na trwałe przymocowanie roweru w miejscu zaparkowania, a także na szybsze jego zlokalizowanie w przypadku rabunku. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań w różnym przedziale cenowym.

przepisy mówią, że należy korzystać z przewozu roweru w komunikacji miejskiej tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Przewóz rowerów komunikacją miejską

Przewożenie rowerów w komunikacji miejskiej jest dozwolone praktycznie w każdym polskim mieście. Trzeba tylko pamiętać o różnych przepisach regulujących tę czynność oraz o nieutrudnianiu podróży swoim współpasażerom.

dzięki jeździe rowerem po mieście łatwiej znaleźć miejsce parkingowe

Dlaczego rower jest lepszy od samochodu?

Rower może być odpowiedzią na wiele problemów współczesnego człowieka. Pomaga ominąć korki w zatłoczonych miastach. Nie zatruwa, i tak już zanieczyszczonego, środowiska. Jest też metodą na walkę z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca czy otyłość. Zalety jazdy na rowerze są niezliczone.