Wymiana wkładu suportu

Jak wymienić wkład suportu? — kompleksowy poradnik

Suport, z racji swojej funkcji jest ciągle narażony na przeciążenia i częste awarie. Kiedy usłyszymy zgrzyty i trzaski dobiegające z suportu, najlepiej od razu zabrać się za wymianę tej części roweru.

Wąska opona szosowa

Rozmiary opon rowerowych – jak sprawdzić rozmiar koła w rowerze?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru opony w rowerze jest kluczowym elementem, przy zapewnieniu sobie maksymalnego komfortu podczas jazdy. Ma też ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Podpowiadam, jak poprawnie odczytać rozmiar opon i dopasować je do naszego roweru.

narzędzia do regulacji hamulców w rowerze

Regulacja hamulców w rowerze

Hamulce, są jedną z najważniejszych części roweru, wpływającą na nasze bezpieczeństwo. Niezależnie od tego czy posiadamy w swoich rowerach hamulce v-break czy tarczowe, od czasu do czasu musimy je wyregulować. Podpowiadam jak to zrobić.

przerzutka rowerowa tylna

Regulacja tylnej przerzutki w rowerze

Niewyregulowane przerzutki w naszym rowerze mogą prowadzić do ciągłego spadania łańcucha co bezprośrednio przełoży się na znaczne obniżenie komfortu podróżowania nim zwłaszcza na długich dystansach. Proces regulacji warto regularnie powtarzać i można przeprowadzić go samemu bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi.

Sportowe siodełko rowerowe

W jaki sposób dobrze wyregulować siodełko w rowerze?

Odpowiednia regulacja siodełka rowerowego pozwoli nam na utrzymanie prawidłowej sylwetki podczas jazdy. Przełoży się to nie tylko na zwiększenie naszego komfortu, zwłaszcza na długich trasach are również na odpowiednią pracę naszych mięśni i uniknięcie kontuzji wynikających ze zbyt dużych przeciążeń.

Czyszczenie i smarowanie łańcucha rowerowego

Czyszczenie i smarowanie łańcucha rowerowego

Wiele osób zapomina lub nie jest świadoma, że czysty i naoliwiony łańcuh w naszym rowerze to podstawa jego sprawnego działania. Parę prostych zabiegów odświeżających i konserwująychc pomoże utrzymać Twój łańcuch rowerowy w odpowiedniej kondycji.

Ciśnienie dla różnych opon rowerowych

Jakie ciśnienie jest optymalne dla opony rowerowej?

Ciśnienie w oponach rowerowych ma kluczowy wpływ na naszą jazdę. Jego prawidłowy poziom zależeć będzie między innymi od typu roweru z jakiego korzystamy czy rodzaju nawierzchni/terenu po jakim będziemy się poruszać. Warto wiedzieć jaki jego poziom jest odpwiedni dla naszych potrzeb.